29.09.2018

Karty do nauki angielskiego od Edu Karty

Dzieci najchętniej uczą się w trakcie zabawy. Podczas nauki języka angielskiego z naszymi pociechami wykorzystać możemy Edu Karty język angielski, w których zestaw kart edukacyjnych połączony został z grą memo oraz kartami in blanco, na których dzieci narysować mogą wybrane przez nie obrazki i słówka.

Edu karty przeznaczone są dla najmłodszych. Dziecko, patrząc na rysunek może odgadnąć, jak po angielsku nazywa się pokazany obiekt. Na odwrocie znajduje się taki sam rysunek, z podpisem w języku angielskim. Starsze dzieci mogę więc uczyć się również angielskiej pisowni. Edu karty można używać też samodzielnie jak fiszki, przeglądając kolejne karty, sprawdzając i zapamiętując rozwiązanie na odwrocie. Na kartach in blanco dorysować można własne dodatkowe obrazki z podpisami w języku polskim i angielskim (na odwrocie).

Edu karty język angielski zawierają również dodatkowy zestaw kart do gry w memo. Zasad gry w memo nie musimy chyba nikomu przypominać. To zabawa dla jednego lub większej liczby graczy. W tym przypadku para składa się z jednej karty w obrazkiem i opisem w języku polskim oraz drugiej z takim samym obrazkiem i opisem w języku angielskim.

Zestaw słów obejmuje m.in.: podstawowe kolory, części ciała, zabawki, zwierzęta, pory roku, ubiór i słówka związane z rodziną. Są tu zarówno rzeczowniki, jak i czasowniki. Sprawdźcie Edu karty, a aby przekonać się że nauka może być również zabawą.

Komentarze: Bądź pierwsza/y