25.01.2018

Tabliczka mnożenia – Edu karty

Jak zachęcić dziecko do nauki tabliczki mnożenia? Oczywiście można wykorzystać karty. Nauka poprzez zabawę to dobre uzupełnienie tradycyjnych metod nauczania i zapamiętywania, szczególnie w początkowych klasach szkoły podstawowej.

Edu karty – tabliczka mnożenia to zestaw 100 kart stworzonych z myślą o bezstresowym i szybkim opanowaniu umiejętności mnożenia w zakresie do 100. Każda karta zawiera działania mnożenia od 1 do 10. Na jednej stronie karty przedstawione jest działanie (np. 3 * 4), a na drugiej działanie i wynik (np. 3 * 4 = 12), dzięki czemu dziecko może samodzielnie sprawdzić czy zna wynik danego działania. Dodatkowo w zestawie znaleźć można karty z tabliczką mnożenia w 2 wersjach oraz puste karty do własnych obliczeń.

W jaki sposób bawić się kartami z tabliczką mnożenia? Sposobów może być oczywiście wiele. Np. tasujemy i rozdajemy po 10 kart dwum graczom (ale grać może też większa liczba osób). Każdy z nich naprzemiennie odczytuje działanie na kolejnej swojej karcie i próbuje podać wynik. Jeśli wynik jest prawidłowy, gracz otrzymuje punkt. Wygrywa ten gracz, któremu udało się zebrać większą liczbę punktów.

Z serii Edu karty dostępne są również karty do nauki zegara (godzin), alfabetu czy flag państwowych.

Komentarze: (1)

  1. Moje dziecko w sumie chętnie korzystało z tych kart. Zresztą każda metoda jest dobra, szczególnie ta najbardziej niestandardowa i która dodatkowo pomaga w nauce.

    Kapral, Odpowiedz

Czy wiesz, że

Gra w tysiąca jest jedną z odmian mariasza, tradycyjnej – i praktycznie zapomnianej – polskiej gry karcianej, o której wspomina nawet nasz narodowy wieszcz na kartach „Pana Tadeusza”.