01.01.2019

Jakie gry planszowe będą dobre na prezent dla chłopca

Niezależnie od okazji – czy to urodziny, czy święta – chcemy obdarować prezentami wszystkie najbliższe nam osoby. Wybór odpowiedniego upominku nie zawsze jest łatwy. Co sprezentować małym chłopcom z rodziny? Ciekawym pomysłem, który zapewni godziny zabawy oraz pomoże rozwinąć cenne umiejętności są gry planszowe. Jakie zatem planszówki będą idealne na prezent dla chłopca?

Dobble

Dobble to gra karciana, która zapewni całej rodzinie godziny świetnej rozgrywki. Kluczowe w niej są refleks, spostrzegawczość i szybkość podejmowania decyzji. Jej zasady są bardzo łatwe, a w rozgrywce mogą brać udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Gra posiada kilka scenariuszy i zajmuje zaledwie kilka minut, zatem nigdy się nie nudzi. Dostępne są warianty z różnymi symbolami, między innymi z Gwiezdnych Wojen.

Super Farmer

Super Farmer to gra, który nauczy małe dziecko, że nie zawsze mamy wpływ na to, co dzieje się w życiu. By wybrać w tej rozgrywce trzeba mieć bowiem odrobinę szczęścia – o wyniku decyduje przede wszystkim los. Zasady są jednak dość proste i zrozumiałe oraz można je nieco modyfikować by skrócić czas grania.

Emocje – nazywam, rozumiem, wyrażam

Emocje – nazywam, rozumiem, wyrażam to rodzinna gra planszowa o charakterze terapeutycznym. Nawiązanie do uczuć i emocji pozwala dzieciom zrozumieć co się dzieje w ich głowach i uczy je wyrażać to, co próbują zakomunikować swoim rodzicom. To gra, która zarówno bawi, jak i edukuje oraz umożliwia lepsze poznanie siebie samego oraz grające razem z nami osoby. Pozycja ta oferuje rozgrywkę, która relaksuje, zbliża i skłania do refleksji dzieci i dorosłych.

Dixit

Jeśli zależy Ci na pobudzeniu wyobraźni dziecka, a także szukasz wyzwania dla swojego umysłu, doskonałym prezentem będzie gra Dixit. To pozycja dla różnorodnej liczby osób, choć im więcej graczy tym ciekawsza rozgrywka. Polega ona na tym, że jedna z osób jest narratorem wybierającym jedną z dostępnych mu kart. Nie ujawniając jej zawartości podaje jedno słowo, które wzbudza skojarzenia u pozostałych graczy. Ci następnie dorzucają swoje obrazki, które ich zdaniem najbardziej pasują do opisywanej przez narratora historii. Po odkryciu kart należy odgadnąć, która z nich była pierwszą. Gra zapewnia długotrwałą i pełną radości rozgrywkę, która dzięki ogromnej ilości dodatków nigdy się nie nudzi.

Gnaj Robaczku

Gnaj Robaczku to pięknie ilustrowana gra, która zapewnia nie tylko dużo zabawy, ale także przyjemnych wrażeń estetycznych. Celem gracza jest doprowadzenie wybranego przez siebie robaczka do mety, ale nie wygrana w wyścigu zapewnia zwycięstwo. Należy także czujnie obserwować rozgrywkę i umiejętnie wytypować wygranego zawodnika, za co zdobywa się znacznie więcej punktów. Uczy dzieci zdrowej rywalizacji i podejścia, że wygrana za wszelką cenę nie zawsze ma sens. To z pewnością jedna z ciekawszych propozycji prezentów dla chłopca na mikołajki.

Wielka ucieczka

W Wielkiej Ucieczce gracz ma do dyspozycji 6 piratów, których musi bezpiecznie wyprowadzić z lochów. To gra strategiczna, w której liczy się dokładne przemyślenie kolejnych ruchów, a te nie zawsze wykonuje się do przodu.

Komentarze: Bądź pierwsza/y

Czy wiesz, że

Domino wywodzi się z Chin, a jego historia sięga najprawdopodobniej XII w. n.e. Obecnie w domino grywa się na całym świecie, największą jednak popularność ma w Ameryce Łacińskiej.