30.05.2018

Gry planszowe dla dorosłych – w co zagrać na imprezie?

Zbliża się kolejny wspólny wieczór ze znajomymi, a Ty zastanawiasz się, co moglibyście wspólnie porobić, żeby czas upłynął Wam miło i ciekawie. Odpowiedź może być łatwiejsza, niż myślisz. Wystarczy, że przeniesiecie się na chwilę do dzieciństwa i zagracie w jedną z kultowych gier planszowych. Oczywiście dopasowaną do Waszego wieku!

Lista świetnych planszówek dla dorosłych z roku na rok rośnie. My jednak skupimy się dziś na imprezowych klasykach, które pozwalają nie tylko na świetną zabawę, ale również lepsze poznanie siebie nawzajem. Oto propozycje, których nie może zabraknąć na Twojej domówce:

1. Taboo – zgadnij, o co chodzi

Tej gry chyba nie trzeba nikomu przedstawiać! Dzielicie się na drużyny po co najmniej dwie osoby i próbujecie przekazać sobie hasło bez używania podanych na kartach słów. Przeciwna drużyna Was kontroluje. Macie minutę na to, by przekazać jak najwięcej haseł. Wchodzicie w to? Świetnie!

Gra Taboo. Źródło: https://heyandplay.pl/hasbro-gra-taboo-a4626.html

2. 5 sekund bez cenzury – bądź szybki i myśl

Gra 5 sekund jest naprawdę popularna i nie należy do skomplikowanych. Spokojnie można w nią zagrać w kilkuosobowej grupie znajomych. Tutaj każdy pracuje na swoje punkty i w ostateczności zwycięstwo lub porażkę. Wystarczy umieć w przeciągu 5 sekund wymienić 3 „jakieś” rzeczy. Poprawna odpowiedź będzie równała się punktom – niepoprawna lub udzielona po czasie – stratom. Czas. Start!

Gra 5 Sekund bez cenzury. Źródło: https://heyandplay.pl/trefl-gra-dla-doroslych-5-sekund-bez-cenzury-01559.html

3. Cluedo – kto zabił?

Na Twojej domówce może również zrobić się nieco mroczniej niż dotychczas. Wszystko to za sprawą gry Cluedo, w której Waszym zadaniem będzie znalezienie mordercy. Sprawę utrudnia fakt, że podejrzanych jest aż 6 osób! Jesteście gotowi na detektywistyczną przygodę? Pamiętajcie, że nie wystarczy ustalić autora zbrodni, ale również trzeba wskazać jej miejsce oraz narzędzie, którego użyto do jej dokonania.

Gra Cluedo. Źródło https://heyandplay.pl/gra-cluedo-38712.html

Trzy gry i trzy zupełnie różne pomysły na niezapomniany wieczór w gronie znajomych. Planszówki na nowo odżywają i maja coraz więcej fanów. Kto wie – może Ty i Twoi przyjaciele również nimi zostaniecie?

Komentarze: Bądź pierwsza/y

Czy wiesz, że

Czy jest możliwe aby konik szachowy w kolejnych swoich ruchach odwiedził wszystkie pola szachownicy dokładnie jeden raz? To zagadnienie nazywane jest problemem konika szachowego i dla szachownicy o rozmiarze większym niż 4 pola ma rozwiązanie.