20.03.2018

Ku ku ry kuuu!!! Rodzinna zabawa

Jeśli zastanawiacie się, w co możecie zagrać ze swoimi dziećmi, to mamy coś dla Was. Ku ku ry kuuu!!! to gra rodzinna, w którą grać może praktycznie każdy, od (jak podaje producent) od 3 do 100 lat, choć naszym zdaniem starsi gracze też powinni dać radę ;). I rzeczywiście, w grę tę chętnie grają już najmłodsi gracze, przede wszystkim dzięki prostym zasadom i atrakcyjnym obrazkom na kartonikach i żetonach.

Przebieg gry

Gra przeznaczona jest dla 2 do 6 graczy. Do dyspozycji mamy 64 kartoniki z obrazkami zwierzątek, w tym 4 z obrazkiem koguta. 45 żetonów z robaczkami, to punkty, które będziemy zbierać podczas rozgrywki. Kartoniki ze zwierzakami należy wymieszać i rozłożyć na stole tak, aby ilustracje nie były widoczne. Grę rozpoczyna najmłodszy z graczy i odwraca wybrany przez siebie kartonik obrazkiem do góry. Następni gracze (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) w swoich ruchach odsłaniają po jednym kartoniku. Jeśli któryś z graczy zauważy, że na stole odsłonięte są 3 kartoniki z tymi samymi zwierzątkami (z wyjątkiem koguta), wówczas musi jak najszybciej wydać trzy razy odgłos naśladujący to zwierzę. Gracz który jako pierwszy wyda odpowiedni głos, zdobywa żeton z robaczkiem. Jeśli równocześnie w ten sposób zareagowała więcej niż jedna osoba, każda z nich dostaje żeton. Trzy kartoniki z obrazkiem tego samego zwierzaka, odkładane są wówczas na bok. Jeśli gracz się pomylił i wydał niewłaściwy odgłos, powinien oddać jeden ze swoich żetonów. Jeśli któryś z graczy odkryje kartonik z kogutem (wystarczy jeden taki kartonik), wówczas osoba, która jako pierwsza zapieje Ku ku ry kuuu!!!, otrzymuje 2 żetony z robaczkiem. Gra kończy się, jeśli uda nam się odkryć wszystkie kartoniki. Zwycięzcą zostaje ten, kto zgromadził największą liczbę żetonów z robaczkami.

Wrażenia

Gra jest naprawdę sympatyczna, a co najważniejsze najmłodsi lubią w nią grać. Na końcu każdej rozgrywki, dzieciaki liczą i porównują liczbę zdobytych robaczków, dzięki czemu uczą się liczyć. Mamy więc połączenie zabawy i edukacji. Nic dodać, nic ująć… tylko grać.

Komentarze: Bądź pierwsza/y