01.03.2019

Najciekawsze adaptacje gier planszowych na PC

Gry planszowe to doskonała rozrywka na spotkanie ze znajomymi albo rodzinne popołudnie. Wiele z nich doczekało się swoich adaptacji jako gry na PC i odwrotnie. Często to inne dzieła popkulturowe dorabiają się własnej planszówki czy karcianki. Czasami jednak nie możemy usiąść przy jednym stole, ale wtedy z pomocą przychodzą komputerowe adaptacje klasycznych tytułów gier bez prądu.

Monopoly – klasyka nad klasykami

Ileż to wydań Monopoly pojawiło się przez ostatnie dekady? Ciężko zliczyć, a jednak klasyczna forma wydana jakiś czas temu w wersji na konsole i PC znalazła spore grono odbiorców. Pięknie animowana grafika 3D dała grze drugie życie i przyciągnęła przez ekrany sporo grup, chcących pograć w ten znany wszystkim tytuł.

Gwint – karciana adaptacja mini-gry z Wiedźmina doczekała się pełnej wersji na PC

CD Projekt wydał ilustrowaną wersję swojej mini-gry z ich największego dzieła: Wiedźmin: Dziki Gon. Popularność karcianki była tak duża, że studio zdecydowało się stworzyć pełną wersję gry na PC, jednocześnie rozbudowując jej mechanikę i dodając aspekt socjalny. Gatunek gier karcianych wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością wśród gier online, a każdego dnia gra w nią spore grono graczy.

Ticket to Ride – prawdziwa planszówka online

Doskonała gra planszowa będzie świetnie bawić nawet w niezmienionej formie. Gra polega na tworzeniu jak najdłuższych tras za pomocą wagoników odpowiednich kolorów. Trasy wyznaczają nam na początku gry specjalne bilety, które losujemy z puli. Plusem grania na komputerze jest to, że kupując pełną wersję gry mamy dostęp do wszystkich rozszerzeń, podczas gdy pełna wersja gry planszowej często wymaga dokupienia kilku, a nawet kilkunastu pudełek z dodatkami.

Cards Against Humanity – dziwne poczucie humoru to pożywka dla internetu

Cards Against Humanity czy późniejsza wersja Karty Dżentelmenów to specyficzna gra karciana, polegająca na dobieraniu absurdalnych skojarzeń do podanego hasła. Niewybredny humor spowodował, że szybko pojawiły się oficjalne i nieoficjalne adaptacje tych gier, bijące rekordy popularności.

Wszystko w co gramy staje się ciekawsze, gdy mamy przy sobie dobre towarzystwo. Jeżeli nie możecie się spotkać ze znajomymi przez nadmiar obowiązków, warto zebrać się na komunikatorze i odpalić razem ulubione tytuły w formie gry na PC. Świetna rozrywka gwarantowana, a wybór gier jest ogromny. Jeżeli jednak gry planszowe nie są tym czego szukacie, to sprawdźcie listę najnowszych produkcji na PC i konsole, a może zainteresuje Was inny gatunek, w którym wspólnie ze znajomymi przeżyjecie niewiarygodne przygody.

Komentarze: Bądź pierwsza/y

Czy wiesz, że

Co roku w Niemczech odbywają się mistrzostwa kraju w Chińczyka (Człowieku nie irytuj się). Pierwsze mistrzostwa świata w Chińczyka odbyły się w sierpniu 2010 roku.