31.10.2018

Własnoręcznie wykonane prezenty

Kolejna okazja i kolejny problem. Co podarować drugiej osobie na kolejne urodziny, imieniny, święta czy parapetówkę? Oczywista odpowiedź dla nas to: ciekawą grę. I nie jest to zły pomysł. Można też spróbować zrobić coś samodzielnie.

Tym razem zrób coś bardzo osobistego. Coś nietypowego i unikalnego. W Internecie znajdziesz tysiące pomysłów na własnoręcznie wykonane prezenty. Dla ukochanego, ukochanej, mamy, taty, babci, synka, teściowej czy koleżanki z pracy. Na pewno znajdziesz coś, co Ci się spodoba i wiesz, że spodoba się osobie obdarowanej.

Najciekawsze prezenty DIY

Przeglądając przepastne zasoby internetowe znajdziesz wiele ciekawych podarunków, które możesz stworzyć samodzielnie. Jest to często tani sposób, ale przede wszystkim bardzo osobisty, już zawsze patrząc na ten przedmiot czy używając go, druga osoba będzie myślała o Tobie.

Jakie prezenty będą dobre dla kobiety? Kobiety uwielbiają wszelkie artykuły służące do upiększania się i wszystkie kosmetyki. Ciekawym pomysłem będą mydełka w kształcie kuleczek w słoiku, albo mydło o pięknym, nietypowym zapachu lub kształcie. Bardzo ważnym elementem jest także to, jak to zapakujesz. Opakowanie jest dla kobiet bardzo ważne. Przyjemne dla oka są skrzyneczki wypełnione różnymi przedmiotami: mydełko, żel, świeczka, jakieś błyskotki. Już samo pięknie przyozdobione pudełko będzie prezentem samym w sobie. Ręcznie robiona biżuteria, taka jak kolczyki czy naszyjniki też jest niezwykłym pomysłem na podarunek, który pozostanie na lata. Jeśli posiadasz takie umiejętności, możesz namalować obraz albo stworzyć rzeźbę, możesz też nagrać film na DVD albo nawet napisać i zagrać piosenkę.

Faceci nie zadowolą się mydełkiem ani pudełeczkami, ale na pewno lubią alkohole i cukierki. Co powiesz na przykład na czołg zbudowany z piwa? Albo może ananasa czy helikopter z butelki jakiegoś trunku obklejonego żółtymi cukierkami? Możesz spróbować wykonać dla niego samochodzik nawiązujący do ulubionej marki. Może to być nawet pudełko wypełnione słodkościami. Super męskim prezentem będzie lampa stworzona z butelki po whisky.

Zakochani mogą obdarować się nawzajem czymś, co będzie im o sobie przypominać. Przyjemnym prezentem jest słoik z karteczkami o różnych kolorach, symbolizujących różne kategorie, na przykład za co Cię kocham, przyjemne wspomnienie z przeszłości, inspirujący cytat. Do ładnie przyozdobionego słoika wystarczy wrzucić 52 lub 365 karteczek na każdy tydzień lub dzień roku i prezent gotowy. Może to być też drzewko z poprzyczepianymi cukierkami z ukrytymi takimi karteczkami. Może to być album z wspólnymi zdjęciami, fantazyjnie przyozdobiona ramka ze zdjęciem, a może kubek z własnoręcznym napisem lub grafiką?

Nie od dziś wiadomo, że bardzo przyjemnym prezentem jest taki wykonany własnoręcznie, przy którym bardzo myślisz o drugiej osobie, a nie jest to coś kupionego na szybko na stacji benzynowej czy na promocji. Pomyśl trochę, co mogłoby się spodobać drugiej osobie, spędź pół godziny w Internecie, a na pewno znajdziesz coś niezwykłego. Zobaczysz, że ludzie tak obdarowani będą o Tobie długo pamiętać. Musisz tylko znaleźć coś, co Cię zachwyci i wiesz, że taki sam efekt wywrze na osobie, która to dostanie.

Komentarze: Bądź pierwsza/y

Czy wiesz, że

Istnieje wiele gier w które możemy grać praktycznie w dowolnym miejscu (na biwaku, na plaży, w podróży), nie mając do dyspozycji plansz, kości do gry, czy kart. Wystarczy kartka i coś do pisania (np. długopis, ołówek). Np.: kółko - krzyżyk, gra w statki, czy piłkarzyki.