5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki Warto przeczytać

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z możliwościach za rok 2018 wynika, że liczba sklepów sprzedających swoje produkty online wzrosła o 34% w toku ostatnich 5 lat. I na rynku pojawiają się nowoczesne technologie, które dają dokonanie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki największym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy klimat i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacjach z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego bierzemy w handlach internetowych?” 40% odpowiedzi uważało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu spośród nas chce na szybkim załatwieniu prostych historii. Nie lubimy liczyć w kolejkach. Zakupy poprzez internet pozwalają nam uniknięcie tłumów. Nie musimy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dojechać w określone miejsce. Zamiast tego otwieramy stronę internetową oraz wszystko nosimy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy przejść do drugiego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam to zdecydowanie mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet parę chwili, co w zakładach stacjonarnych daje się rzadko.
Wszystko w pojedynczym miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu efektów w pojedynczym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej oferty niż w galeriach handlowych. Możemy zajść na ścianę każdego biznesu i przeglądać asortyment w wolnym miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym wzięciem zajmuje się odzież i obuwie. Na następnym miejscu uważają się leki i kosmetyki. Widać zatem stanowić zaskoczeniem, jednak powód jest popularny. Mowa tu o wartościach, które często dzielą się z tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i sztuki wideo. Dużo osób posiada również ze sklepów internetowych w charakterze zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych decyduje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto dodać, istnieje możliwość porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesie sklepów stacjonarnych same będzie to dodatkowe, jednak w takiej rzeczy musimy udać się co chwila do kilku miejsc. Z zmian korzystając z internetu, wystarczy wpisać na jedną stronę, oraz wszystkie niezbędne wiedze będą na wyciągnięcie ręki. Gdy wtedy dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Kiedy chcemy skorzystać z najatrakcyjniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpisać na ludzką platformę. Następnym ruchem będzie dobranie interesującego nas produktu lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów prostych w różnych sklepach wraz z ofertą cenową, która wchodzi i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z propozycje.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to dodatkowy powód, który w klasie cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej daje się, że sprzedawcy zachęcają swoich mężczyzn do stosowania z kolekcji internetowej przez duże promocje. Dzięki nim można zakupić produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej aniżeli w kolekcji stacjonarnej. Sprowadza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 oraz sporo różnych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można spotkać w budowie niż stacjonarnie. Warto też wspomnieć, że istnieją strony, które organizują w pojedynczym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze więcej czasu oraz pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto też wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe udostępniają naszym klientom wzięcie z najoryginalniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” niewiele pań określa się na wykorzystanie z dużych przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy drugie miejsca mają bardziej standardowe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów ma z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz dobrze sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć potrafi są one mniej atrakcyjne wśród polskich konsumentów, lecz nie odbiegają z innych skutecznością i siłą.

Na tył wspomnijmy jeszcze o płatnościach z odroczonym terminie, które dają dokonanie zakupów oraz opłacenie ich tylko po jakimś etapie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i dokonanie zakupów na raty. Możemy wykorzystać również z sposobów proponowanych przez sklepy, jak również organizacji finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można jednocześnie w ostatni forma pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy jakikolwiek nowy cel.

Artykuł został opracowany przez ekspertów z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments