5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z informacjach za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów sprzedających swoje produkty online wzrosła o 34% w ruchu ostatnich 5 lat. Także na zbycie pojawiają się nowe technologie, które pozwalają dokonanie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy nastrój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacjach z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego wierzymy w handlach internetowych?” 40% odpowiedzi myślało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu spośród nas zależy na bliskim załatwieniu prostych spraw. Nie kochamy wyglądać w kolejkach. Zakupy przez internet zapewniają nam uniknięcie tłumów. Nie musimy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dojechać w oznaczone stanowisko. Zamiast tego zakładamy stronę internetową a wszystko mamy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy pójść do drugiego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż wybór trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet kilka chwili, co w biznesach stacjonarnych daje się rzadko.
Wszystko w jednym miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu artykułów w jednym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej ofercie niż w galeriach handlowych. Możemy wsiąść na stronę każdego sklepu i czytać asortyment w nieznanym miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem cieszy się odzież i obuwie. Na dodatkowym miejscu spotykają się środki i kosmetyki. Pewno zatem stanowić zaskoczeniem, jednak uczestnik jest dostępny. Mowa tu o cenach, które często dzielą się z tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i sztuki wideo. Wiele osób posiada również ze sklepów internetowych w obiektu zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych kwalifikuje się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto dodać, istnieje drogę porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesu sklepów stacjonarnych jeszcze będzie to dodatkowe, przecież w takiej form musimy udać się co najmniej do mało miejsc. Z zmianie mając z internetu, wystarczy wpisać na indywidualną stronę, a wszelkie niezbędne dane będą na wybranie ręki. Jak więc dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Kiedy chcemy skorzystać z najciekawszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpisać na odpowiednią platformę. Następnym etapem będzie dobranie interesującego nas produktu czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów prostych w pozostałych sklepach wraz z propozycją cenową, która wchodzi i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z perspektyw.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to dodatkowy powód, jaki w grup cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej daje się, że sprzedawcy zachęcają naszych użytkowników do użytkowania z oferty internetowej przez liczne promocje. Dzięki nim ważna uzyskać produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej aniżeli w ofercie stacjonarnej. Sprowadza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 i mnóstwo innych. Bez wątpienia takie okazje częściej można zajść w budów niż stacjonarnie. Warto także wspomnieć, że są strony, które umieszczają w jednym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze mnóstwo czasu oraz pieniędzy.
Dostępność innych form płatności

Warto także wspomnieć o dostępności innych form płatności. Sklepy internetowe dają naszym użytkownikom wzięcie z najnowszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” niewiele osób planuje się na zastosowanie z dużych przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy inne miejsca mają bardziej tradycyjne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów korzysta z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze więcej sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć chyba są one mniej atrakcyjne wśród polskich konsumentów, przecież nie odbiegają z drugich skutecznością i energią.

Na tył wspomnijmy też o płatnościach z odroczonym terminie, które pozwalają dokonanie zakupów oraz opłacenie ich tylko po jakimś czasie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i dokonanie zakupów na raty. Możemy skorzystać także z systemów świadczonych przez sklepy, jak i instytucji finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można jeszcze w ten system pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy jakiś kolejny cel.

Artykuł został opracowany przez lekarzy z pozyczkowy-portal.pl.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o