Jak zainwestować w ropę naftową?

Jak łatwo zainwestować w ropę naftową?

Prasóweczki

Jak zainwestować w ropę naftową? Jak szybko zainwestować w ropę naftową? Niemalże każdy potrafi sobie wyobrazić ropę naftową, czyli płynną substancję, z jakiej uprawiane są paliwa, smary, asfalt, czy polimery, ale że już sobie wyobrazić tą ropą handel. Słyszymy o ropociągach, ogromnych tankowcach a cenach podawanych za baryłkę, i których objętość, nawet w najkrótszej skali, praktycznie wyklucza handel fizyczny. Mowa właśnie o inwestorach indywidualnych, którzy właściwie nie posiadają kwot umożliwiających zakup ropy przetransportowanej do jakiegokolwiek portu przez wielki tankowiec. A przecież ropą handluje się codziennie i używając do ostatniego planu stosunkowo niedużych pieniędzy. Jak wtedy istnieje wtedy dodatkowe?

Jak szybko zainwestować w ropę naftową?

Czy należy o podział zasobów przykładowego tankowca na drobiny pomagające ich nabądź, np. po parę beczek na łebka? Oczywiście nie! Kto i gdzie by te beczki składował?! Drugą przeszkodą, może nawet bardziej prestiżową, gdy wspominamy o inwestowaniu, byłaby dokładna nieopłacalność tego stylu handlu detalicznego w odniesieniu do ropy naftowej.

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Nawet w momentach wysokiej koniunktury, czyli opłatach za baryłkę w wysokości 160 dolarów, to przy wzrostach bardzo cennych, rzędu 10%, zysk wyniósłby 16 dolarów za baryłkę. Tylko, ile takich baryłek złożylibyśmy indywidualnie na bliskim podwórku (o ile nie pozostajemy w domu, bo w piwniczce zmieściłoby się może dwie, po wyrzuceniu roweru). Zarobek mały i złudny, zaś w niniejszym nowym przypadku zarobilibyśmy 32 dolary a tylko to, gdy ktoś odebrał naszą ropę za darmo i darmo ją przywiózł, i gdy ktoś drugi nie ukradł nam w międzyczasie roweru.

Wygodne i naturalne zarabianie na ropie naftowej
Łatwym systemem na inwestowanie w ropę naftową, i jakiego w żadnym razie nie polecamy w obecnej sytuacji, jest inwestowanie długoterminowe za pomocą instrumentów finansowych. Chodzi o kupowanie jednostek funduszy ETF, i których zaleta jest tłumaczona na bazie tych cen poszczególnych rodzajów ropy naftowej.

Trzymają one naszą wadę, zaś istnieje nią zdolność, gdyż przekazać je wolno na wszelkiej giełdzie i wciąż, ale… Zarabiamy jedynie wówczas, gdy cena ropy wzrasta. Inne, jak firmy funduszy inwestycyjnych z ekspozycją na ropę są praktycznie tym jedynym, oraz do ostatniego zawierają więcej opłat oraz większe oczekiwania finansowe, i nie są więc propozycją dla ludzi.

Zarabianie na stokach cen ropy naftowej
Obecna sytuacja na placach, a spowodowana pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 jest z pełniejsza trudna, a przynajmniej dla wszystkich tych, którzy inwestują pieniądze z szansą na wzrosty. Jak zatem pracować w Polsce, będąc również niemalże uwięzionym w zakładzie?

Kontrakty CFD
Nie odszukamy ich na polskiej GPW, ale to żadna przeszkoda, ponieważ jest wiele domów maklerskich i budów, oferujących handel ropą na dowolnym etapie wtajemniczenia a przy niewielkich środkach finansowych. W niniejszym faktu polecane są zwłaszcza platformy, gdyż domy maklerskie są de facto pośrednikami, którzy też z tych platform korzystają.

Przykładowa podstawa do handlu ropą naftową natomiast nie tylko, to Oil Profit, gdzie przygodę z walką o wysokie pieniądze można rozpocząć już od 250 dolarów. Platforma umożliwia zawieranie kontraktów CFD, zaś istnieje więc najpopularniejsza, najszybsza i obłożona najmniejszymi prowizjami forma handlu kontraktami na ropę.

Dodatkowo można na niej dysponować z dźwigni finansowej, jaka w Polsce dla inwestorów początkujących wynosi 1:33 (nazywa to, że chorując na koncie 250 dolarów możemy wykupić kontrakt wart 8250 zielonych a przy punkcie na stok o jakiś procent zarobić 82.5 dolara.

Szczegółowe zasady działania platformy oraz nabywania kontraktów są dostępne po zalogowaniu na kartce Oil Profit

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments