polskie

Polskie kurorty: Busko

Prasóweczki

To wspaniałe uzdrowisko, na terenie którego każdy krajoznawca znajdzie dla siebie coś ciekawego. Busko-Zdrój to nie tylko znany kurort.

Polskie kurorty: Busko

To jednocześnie bardzo chętnie odwiedzana przez turystów miejscowość o charakterze turystycznym. Busko-Zdrój to świetne zagospodarowanie, a zwłaszcza wspaniała baza noclegowa. To modne uzdrowisko może się pochwalić znaczną ilością hoteli, w których krajoznawcy mogą znaleźć tanie noclegi. W uzdrowisku tym czekają także liczne sanatoria, które są bardzo chętnie odwiedzane przez kuracjuszy z całej Polski.

Busko-Zdrój to popularne uzdrowisko, na terenie którego zwalczane są przede wszystkim schorzenia reumatyczne a także choroby narządów ruchu. Busko jest jednocześnie niezwykle istotnym ośrodkiem turystycznym na terenie województwa świętokrzyskiego. Miłośnicy zabytków mogą tutaj zwiedzić m. in. wspaniały Park Zdrojowy i wiele ciekawych domów. Kusi też zabytkowy kościół ponorbertański oraz wzniesiony z drewna kościół św. Leonarda. To zabytki, którym z pewnością warto się tu uważniej przyjrzeć.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments