Poznaj najważniejsze składniki odżywcze obecne w rybach

Poznaj Najważniejsze Elementy Odżywcze Te W Rybach

Prasóweczki

Poznaj Najważniejsze Elementy Odżywcze Obowiązujące W Rybach Świeże ryby – zwłaszcza te pełne i morskie (łosoś, śledź, makrela), ale też hodowlane (pstrąg, karp) – obfitują w witaminy, mikroelementy a nowe czynniki odżywcze. Które z nich karmić i dlaczego? Poznaj powody, dla jakich warto urozmaicić jadłospis, stosując do niego ryby morskie i słodkowodne.

Poznaj Najważniejsze Elementy Odżywcze Obowiązujące W Rybach

Spożycie ryb w Polsce – mimo jeszcze wyższej otwartości na następne smaki, a ponadto będącej świadomości zdrowego odżywiania – jest stale małe. Statystyczny Polak zjada ok. 13 kg ryb rocznie, podczas gdy Japończyk blisko pięć razy dużo. Dietetycy zalecają, by jeść ryby nawet 2-3 razy w tygodniu – ze względu na ich wartość odżywczą i prozdrowotną. Jakie elementy można odnaleźć w rybach?

Kwasy omega-3
W rybach morskich obecne są m.in. nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Leczenie tych związków na układ pomocny istnieje nie do przecenienia: począwszy od pozytywnego nacisku na wspieranie rozwoju układu nerwowego, poprzez łagodzenie stanów zapalnych, przeciwdziałanie miażdżycy i zakrzepom, aż po regulowanie poziomu cholesterolu i trójglicerydów we natury. Coraz częściej instaluje się kwasy omega-3 z działaniem antydepresyjnym, i choćby z profilaktyką nowotworów.

Mikro- i makroelementy
W rybach znajdziemy m.in.:

fosfor (bierze udział w ciągach regeneracyjnych),
selen (jest robienie antyoksydacyjne i przechowuje komórki przed działaniem wolnych rodników),
jod (wspomaga normalne działanie tarczycy),
fluor (pyta o stan kośćca i rozwija zęby).
I w mięsie ryb obecne są witaminy: A, E i C. Obejmuje ono zarówno wartościowe źródło witaminy D, jaka stanowi szczególnie ważna w utrzymaniu homeostazy organizmu, pamięta o jego siłę oraz tworzy układ z dobrą pracą układu hormonalnego.

Potrzebne białka i aminokwasy
Mięso ryb cechuje się dużą ilością białka oraz lizyny, cysteiny i metioniny, czyli aminokwasów niezbędnych ludzkiemu organizmowi, i poprzez niego niewytwarzanych. Określają się wysoką strawnością natomiast są brane w niedaleki 90%. Posiada zatem potrzebny pomysł na liczny stan odżywienia organizmu – i przy tym płaci budowę mięśni, produkcję kolagenu, poprawia koncentrację.

zobacz również Poznaj najważniejsze składniki odżywcze obecne w rybach

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments