Straszny Dwór – urządzamy polowanie na duchy

Straszny Dwór – urządzamy polowanie na duchy

Gry

Straszny Dwór to gra kooperacyjna w klimacie halloweenowym. Kooperacyjna, czyli taka, w której wszyscy gracze grają aby osiągnąć wspólny cel. Innymi słowy, albo wszyscy wygrywają, albo przegrywają. Zadaniem graczy jest nie dopuścić aby duchy opanowały tytułowy Straszny Dwór.

Straszny Dwór – urządzamy polowanie na duchy

Zasady gry
W grę może grać od 2 do 4 graczy. Zasady są szczegółowo opisane w dostarczonej instrukcji. Choć początkowo mogą wydawać się zawiłe, już po pierwszej rozegranej partii wszystko staje się jasne. Plansza do gry jest dwustronna – na jednej stronie znajdziemy wersję dla 3-4 graczy, na drugiej natomiast zagramy w dwie osoby. Rozpoczyna ten, kto najmniej boi się duchów. Gracze poruszają się po zamkowych wieżach oraz miejscach w których umieszczone są posągi aniołów (w narożnikach planszy). Każdy gracz, po rzucie kostką, wykłada na planszę nowego ducha na wieży w kolorze który wyrzuconym na kostce (za wyjątkiem sytuacji kiedy na kostce wypadł biały kolor) oraz wykonuje ruch, którego celem jest albo wypędzenie ducha z miejsca do którego się ruszył albo położenie klucza w przy jednym z posągów aniołów. Klucz można wyłożyć tylko wtedy gdy w polu z aniołem znajdzie się jednocześnie dwóch graczy. Gracze wygrywają jeśli uda się wypędzić wszystkie duchy ze Strasznego Dworu lub jeśli uda się umieścić klucze przy wszystkich czterech posągach aniołów. Jeśli wszystkie osiem duchów znajdzie się na planszy, albo jeśli 3 duchy opanują jedną wieżę, gra jest przegrana.

Gra wciąga. Jej zaletą jest możliwość gry w dwie osoby, choć przy większej liczbie uczestników rozgrywka jest zdecydowanie ciekawsza. Jeśli po jakimś czasie gra wyda się zbyt prosta, można podnieść poziom trudności włączając do gry tylko siedem duchów (zamiast ośmiu). Gra przeznaczona jest raczej dla młodszych graczy i nadaje się idealnie na długie wieczory, nie tylko w czasie Halloween.

Czy wiesz, że
Protoplastą brydża jest wist – gra, której początki sięgają XVI–XVII w.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments