Wiosenne opryski drzew owocowych

Prasóweczki

Uprawa drzew owocowych to znakomite zajęcie – nawet jeżeli mamy zaledwie kilkoma drzewami najpopularniejszych odmian. Dzięki nim umiemy każdego roku cieszyć się dużymi w witaminy i doskonałymi owocami. Stronę spośród nich pomoże nam do przygotowania pysznych artykułów na zimę. Wiele drzew owocowych że być i powodować bardzo długo. Muszą wprawdzie odpowiedniej pielęgnacji. Wskazane jest na przykład regularne przynoszenie ich przed infekcjami i pasożytami.

Dlaczego opryskiwanie jest potrzebne?

Opryskiwanie konieczne jest ze względu na dalekiego typu infekcji i pasożyty które zagrażają drzewom. Choroby kierowane są przede każdym przez atakujące drzewa grzyby. W niektórych przypadkach potrafią stanowić one dane również przez infekcje bakteryjne i wirusowe, istnieje zatem ale zdecydowanie rzadsze. Stosowanie oprysków powoduje, że choroby nie potrafią się pracować na drzewach owocowych, nawet jeżeli potencjalnie dostarczające je grzyby, bakterie, czy wirusy są te w danej roślinie.

Zapobiegające chorobom środki ochrony roślin należy zwracać także w punkcie zapewnienia innych roślin, nawet jeżeli nie żyją one w strefie. Zmniejsza się w ostatni styl możliwość przenoszenia chorób przez bytujące na drzewach pasożyty. Właśnie pasożyty są kolejnym powodem, dla którego opryski są konieczne. Używane w poważni sposób środki owadobójcze pozwolą na ubezpieczenie drzew owocowych przed szkodami, jakie mogłyby inaczej zostać wykonane.
Rodzaje oprysków do drewien owocowych

Wiele oprysków branych na drzewa profilaktycznie zawiera substancje o szerokim spectrum działania, które zabijają wiele gatunków grzybów, bakterii i neutralizują wirusy. Mogą mieć również zabezpieczające rośliny środki owadobójcze. Wiele oprysków uzyskuje się jednak to, kiedy zajdzie konkretna potrzeba – na roślinach zacznie toczyć się choroba. Wykorzystuje się wtedy właściwie dobranych oprysków, o składzie wybranym tak, by zlikwidować konkretny patogen.
Kiedy wytwarza się opryski?

Ze względu na prowadzący u nas klimat, większość patogenów otwiera się kiedy temperatury są dodatnie. Zimy przetrwać mogą przede każdym zarodniki grzybów, które zawsze jedne w sobie najczęściej nie powodują objawów choroby. Moment gdy należy wykonać pierwsze opryski to wczesna wiosna. Temperatura minimalna jaka potrzebna jest do ich spowodowania dana jest przeważnie na opakowaniu środka. Jeśli nie – warto zapytać sprzedawcę. Składa się je nim na drzewach rozwiną się liście.
Czy chemiczne opryski to indywidualne rozwiązanie?

Dużo kobiet zajmuje wątpliwości dotyczące stosowania oprysków do drewien owocowych. Z jakiejś strony zapewniają one przed chorobami – z kolejnej jednak, ich składniki mogą w roślinach pozostać dość długo, i nawet przedostać się do owoców. Warto znać nie wszystkie środki wprowadzane do oprysków są tak toż niekorzystne dla gości. Wiele substancji całkowicie płynie z roślin teraz w bliskim czasie po skończeniu oprysków. Na zbytu ważne są i środki ekologiczne, często oparte na ekstraktach ziołowych, które nierzadko są całkowicie bezpieczne.

Publikacja powstała dzięki współpracy z ogrodniczym sklepem internetowym Sklep Poradnika Ogrodniczego.

 

źródło artykułu Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments