Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew

Artykuł miesiąca

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew. Przycinanie krzewów oraz drewien stanowi jednym spośród wielu zabiegów, o które musimy co roku zadbać by były daleko dodatkowo stary wartościowe. Stanowi wtedy też funkcję estetyczną. Dzięki przycinaniu rośliny zyskują atrakcyjniejszy dla oka pokrój. Warto jednakże mieć, że przycinaniem należy zająć zwykle we dobrym momencie. Chce toż z typu dodatkowo jego potrzeb, jednakże w grupy faktów będzie toż wczesna wiosna. Przycina się większość roślin, ale nie wszystkie, warto zatem dowiedzieć się na aktualny problem nieco bardzo.

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew

Dlaczego przycinamy rośliny?

Rośliny przycinamy przede każdym dlatego, że tego marzą. Większość uprawianych w współczesnych ogrodach odmian stworzono sztucznie. Wiele ich wad – mimo że są znane z tematu widzenia właściciela ogrodu, czy sadu – sprawia, że rośliny też nie są najlepiej dopasowane do warunków. Wiele gatunków zostało sprowadzonych z bardzo odległych części świata i też niekoniecznie muszą mieć u nas warunki całkowicie idealne. Rośliny więc potrzebują różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym rodzą się znacznie dużo. Dla większości krzewów oraz drewien stanowi toż między innymi przycinanie.

Przycinanie wpływa na przykład, że gałęzie nie rosną zbyt gęsto. Dzięki temu do całych, nawet tych niżej położonych dociera promieniowanie słoneczne, które jak wiadomo wskazane jest roślinom do utrzymania. Bez tego, niskie i centralne części rośliny rodziłyby się gorzej, i nawet usychały. Przycinanie drzew, a zwłaszcza drzew owocowych ma jeszcze inny cel. Dzięki zmniejszeniu liczb gałęzi roślina rozwija dużo większe, i zwłaszcza także smaczniejsze owoce.
Kiedy przycinać rośliny?

Myśl jest tu niezwykle niska. Rośliny przycinamy wczesną wiosną, kiedy temperatury zaczną być szczęśliwe. Do przycięcia roślin wskazane jest parę dni z skutecznymi temperaturami. To dużo istotne. Jeżeli zaraz po przycięciu roślin temperatura spadnie poniżej zera może się toż szczególnie negatywnie odbić na ich kondycji. Nie wolno tego sprawiać również zbyt późno. Najważniejszą możliwością jest tutaj wydawanie przez rośliny liści. Gdy to stanie, nie powinno się obecnie ich w możliwościom roku przycinać. Nieco jednak inaczej rzecz uważa się w wypadku roślin, których kwiaty uczą się na celach zeszłorocznych. Te poziomy zmniejsza się jesienią, po przekwitnieniu.
Czy zmniejsza się wszystkie rośliny?

Powinien jednak mieć, że stoją rośliny, których przycinanie jest niezbędne. Są tez takie, kiedy na przykład wiele roślin stosowanych do pisania żywopłotów, które przycinanie znoszą znacznie dobrze, jednakże w istocie jest ono na nie bez wpływu (oprócz oczywiście funkcji dekoracyjnej). Niektóre gatunki jednak przycinania nie znoszą dodatkowo może ono im znacznie zaszkodzić. Takich roślin (m.in. sumak, magnolia, perukowiec) nie przycinamy nigdy – wtedy uczą się najlepiej.
Jak przycinamy rośliny?

Do przycinania wskazany będzie sekator. Że więc istnieć mały sekator ręczny, lub większy – przeznaczony do większych narzędzi. Ważne aby był rażący i dawał wykonanie równych cięć. Używanie narzędzi, które mną i łamią gałęzie zamiast je ciąć stanowi niezmiernie niekorzystne dla roślin. Przycięte, grubsze gałęzie drewien oraz krzewów należy i zabezpieczyć odpowiednim środkiem zawierającym środki grzybobójcze.

Współautorem materiału jest Wiosenne przycinanie krzewów i drzew będący w prostym asortymencie niezbędne urządzenia do wiosennego przycinania krzewów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments